Něco málo o bazénech

Co se týče principu bazénu – bazénové technologie, tak ty se rozdělují na dva základní: systém přelivových žlábků a skimmerový systém. Rozdíl mezi těmito dvěma systémy spočívá v následujícím.

Systém přelivových žlábků

U přelivových žlábků máme úroveň hladiny vody zároveň s horním okrajem bazénu a voda je s filtrační jednotky vháněna do bazény systémem dnových trysek přelívá hladinou do žlábků, které jsou zakryté ochrannýma mřížkami. Odsaď voda teče samospádem do akumulační jímky. Z jímky je voda nasávána čerpadlem do filtrační pískové jednotky, kde se čistí, dále ohřívá a dávkuje bazénovou chémií.Tyto bazény jsou technologicky nejnáročnější variantou, následná efektivita je však na velmi vysoké úrovni a v daném odvětví nejlépe splňuje hygienické předpisy na čistotu a nezávadnost vody. 

Skimmerový systém

U skimmerového systému je voda do filtrační jednotky nasávána přes skimmer – sací prvek umístěný ve stěně bazénu, většinou obdélníkového tvaru umístěný hned pod horním okrajem bazénu. Z toho důvodu je hladina vody v bazénu ponížena cca 15cm od horního okraje bazénu. Skimmerový systém nepotřebuje akumulační jímku, skimmer je neustále do své 1/2 zatopený a odsaď je voda nasávána do pískové filtrační jednotky. U skimmerových systémů jsou trysky umístěny v protilehlých stěnách bazénu cca 10-15cm pod hladinou bazénu. Tento systém patří mezi standardní systémy a jejich výhodou je nižší cena a menší nároky na stavební připravenost. V privátním sektoru jsou masově využívané pro jejich jednoduchost.

Bazénová vana

Bazénová vana pro bazény keramické, mozaikové nebo vyložené těžkýma fóliemi ALKORPLAN, DLW, ELBE apod. se dnes nejčastěji staví systémem ztraceného bednění z polystyrénových bazénových tvarovek.

U interiérových bazénů, kde je bazén obložen keramikou nebo mozaikou je stále nejvíce osvědčen způsob výstavby vany systémem bednění s proarmovanou ž/b vanou vystavěnou z vodostavebního betonu.

Keramické bazény

Jak už jsme výše uvedli, korpus bazénu je monolitická betonová vana vystavěná z vodostavebního betonu jejíž stěny zevnitř jsou nataženy hydroizolační stěrkou. Stěrka se nanáší přímo na betonový povrch ve dvou vrstvách, první je zpevněna síťovinou, do pracovních spár jsou namontovány těsnící pásky. Tím je zajištěna trvalá vodotěsnost bazénu. Na hydroizolační stěrku pak se provádí obklad keramikou nebo mozaikou, která je nalepena speciálním lepidlem a vyspárována pryskyřičnou spárovací hmotou. Naše firma pracuje se stavební chemii od Německé firmy Mapei (www.mapei.cz).

Fóliové bazény

Stavbou vlastního bazénu se stále většímu počtu milovníků chladné vody plní dlouho hýčkaný sen o kvalitě života, kterou pociťujete denně.

Těžké německé fólie ALKORPLAN, nebo ELBE umožní, aby se Vaše sny o bazénu rychle a s příznivými náklady realizovaly. Jejich vysoká kvalita a dlouhá životnost se postarají o to, aby jste si mohli koupání se svém bazénu dlouhou dobu vychutnávat. A to nezávisle na tom, zda pokládáte těžkou fólii do svého nového bazénu nebo jestli sanujete váš starý bazén, který existuje již léta. Svou mnohotvárností Vám tyto fólie poskytují všechny možnosti k tomu, abyste svému bazénu dali zcela osobní charakter.

Mimořádně nenáročná PVC-P fólie skvěle odolná vůči protržení se zesílením textilním materiálem vysoké kvality je odolná vůči zvětrávání a rzi. Její pružnost a snadná zpracovatelnost umožňují nanejvýš precizní pokládku – a to i u bazénů neobvyklých tvarů. Také v hygienickém ohledu obstojí při nejvyšších požadavcích. Všechy již zmíněné fólie mají antimikrobiální vlastnosti a nedá baktériím a plísním žádnou šanci.

O optimální bezpečnost na schodech, stupních a v dětských brouzdalištích jsou u těchto fólií zajištěny s pyramidální strukturou, která tak brání uklouznutí. Všechny zmíněné fólie jsou podrobován zkouškám podle příslušných fyzikálních a chemických směrnic EU.

Těžké bazénové fólie splňují všechny požadavky, které jsou kladeny na moderní, funkční a k životnímu prostředí přátelskou bazénovou fólii

Stavebnicové bazény

Jedná se o bazény, jejichž stavebnicová konstrukce je na našem trhu již známá řadu let. Tyto bazény jsou ČR úspěšně prodávány od roku 1996 a německý výrobce tyto bazény vyrábí již 25 let. Od ostatních bazénů podobné konstrukce se liší v mnoha materiálových a konstrukčních prvcích což má zásadní vliv na kvalitu a životnost bazénu. Obvodový plech, který tvoří korpus bazénu, je vyroben ze silného ocelového plechu s oboustranným polyesterovým nástřikem, který je spojen v jednom místě hliníkovým profilem bez použití šroubů! Plech je ve spodní a horní části části nasazen do spech. profilů a postaven na základovou ž/b desku. Ta může mít dle typu stavěného bazénu, také opěrné zídky. Zevnitř na dně je bazén vyložen zažehlenou geotextílií, osazen bazénovými komponenty a uvnitř je v zámcích zavěšena silná bazénová fólie, vyrobená přesně dle typu a rozměru bazénu, takže se nikam nepřehýbaá přes okraj bazénu, nekrčí a nenatahuje. Bazénové fólie jsou vyráběny v několika dekorech. Do bazénu se vstupuje nerezovými schůdky, ale je možné bazén doplnit o laminátové schodiště.

Dřevěné bazény

Nerezové bazény

V oblasti nerezových bazénu, Vám můžeme nabídnout kompletní zakázkovou výrobu, jak soukromých bazénů a vířivých van, tak všech typů a tvarů bazénů pro veřejný sektor.

Přednosti nerezových bazénů

• téměř neomezená životnost mnohonásobně převyšující životnost ostatních materiálů používaných k výrobě bazénů
• ekologický nezávadný materiál
• jednoduchá a rychlá stavební příprava
• krátká doba realizace
• možnost umístění i v těžko přístupných prostorách (sklepy, střechy atd.)
• stálost povrchu materiálu, který nestárne, nepraská a zachovává si původní vzhled
• možnost dodatečného zabudování bazénových doplňků
• průzračně čistá voda
• minimální nároky na provoz a údržbu
• snadné čištění hygienicky nezávadného materiálu, na kterém se neusazují řasy

logo Poolmont

Kontaktujte nás

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Adresa provozovny

  U Cihelny 230/3, 748 01 Hlučín,
  HALA č.6

  email: poolmont@seznam.cz
  mobil: +420 777 077 461

   ! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:                   

  7.9.2022  ZAVŘENO !

   

   

   

  Kontaktní údaje

  schramm & partners s.r.o.

  vedení společnosti: Jiří Schramm,
  tel.: 777 077 461
  vedoucí obchodu: Brigita Kmecová,
  tel.: 608 931 020
  asistent obchodu: Renata Schrammová,
  tel.: 777 077 462

  hlavní technik: Josef Doležal, tel.: 732 598 138
  technik 2, tel.: 734 276 548

  IČ: 28579593, DIČ: CZ28579593

  Bankovní spojení - NOVÉ ČÍSLO ÚČTU: Raiffeisen Bank a.s., č.ú.: 1223919/5500            ČS a.s., č.ú.: 5531741329/0800

  datová schránka 4z5adnb