Sauna, infrasauna, parní sauna – obecně a stručně

Kabina obložená dřevem a vybavená saunovými kamny, nebo infrapanely se nazývá sauna, nebo infrasauna (infrakabina). Oba typy saun je možno vyrobit a dodat ve venkovním a interiérovém provedení, ve variantě PANELOVÁ a VESTAVĚNÁ.                                                 Parní sauna – místnost obložená keramikou s parním vyvíječem a instalovanou ruční sprchou.

 

INFRASAUNA | INFRAKABINA – vydává infračervené záření

Použití je vhodné před rehabilitací, sportovní aktivitou a třeba i před pobytem v chladném prostředí. Lze infrasaunu využít i před kosmetickým ošetřením pleti. Rozdíl oproti klasické sauně je v tom, že dochází k prohřívání celého těla až do hloubky tkáně. Tím se prohřívají všechny části těla rychleji a dokonaleji, než v klasické sauně. Běžná doba saunování v infrasauně se doporučuje 20-40 minut při teplotě 50°-60°C. Právě tato teplota infrasauny má výhodu pro lidi, kteří ze zdravotních důvodů nemohou využít klasickou saunu. Jsou to astmatici a kardiaci. Po použití této infrasauny se NEOCHLAZUJEME studenou vodu, pouze sprchujeme teplou vodou od potu.
Další výhody infrasauny: zotavuje pokožku, odstraňuje toxické látky z organismu, omezuje stres a únavu, vylepšuje imunitní systém, podporuje krevní oběh, posiluje kardiovaskulární systém, ulevuje kloubům a celkové ztuhlosti organismu.
Infrasauna je zdraví prospěšná forma termoterapie. Též pobyt v infrasauně výrazně pomáhá spalovat kalorie a tím se redukuje tělesná váha. Při 30 – ti minutovém pobytu v infrasauně se spálí 600-700 kalorií.

Infrasaunu si lze pořídit i domů. Kabinu infrasauny je možné umístit kamkoliv do interéru. Má nízkou spotřebu elektrické energie. Je naprosto vhodným doplňkem vašeho domácího wellness centra. Pravidelným používáním infrasauny, budete mít dokonalý pocit tělesné, duševní i psychické pohody.

FINSKÁ SAUNA | SUCHÁ SAUNA – vydává tepelné záření

Pro vytopení finské i suché sauny se používají kamna v různých výkonových verzích. Elektrická saunová kamna nebo kamna na dřevo vám saunu vyhřejí na teploty mezi 65 až 110 ºC. Na kamnech jsou umístěny speciální kameny, na které se čas od času ve finské sauně nalévá voda. Vzniklá pára pak v sauně dočasně zvyšuje vlhkost vzduchu. Často se kameny pro posílení pozitivních účinků saunování také polévají vonnými esencemi. Finské a suché sauny jsou obvykle dřevěné stavby konstruované tak, aby byly od okolí dobře tepelně izolovány.

Pravidelné saunování výrazně posiluje imunitní systém člověka. V sauně dochází k odplavování škodlivých látek z organismu, uvolnění dýchacích cest a celkové relaxaci. Saunování je také prospěšné pro srdce.

PARNÍ SAUNA – teplá pára

Parní sauny jsou skvělou volbou pro lidi, kteří špatně snášejí velké horko tradiční finské sauny. V parní sauně příjemně zregenerujete a naberete nové síly. Z léčebného hlediska se pára  osvědčuje hlavně při chronických rýmách a zánětech nosohltanu a hlasivek, dále u revmatických chorob a různých pohybových potíží. 

Název parní sauny vychází z tureckého „Hamam“ neboli parní lázeň. Jedná se o teplou vlhkou (mlhovou) lázeň (cca 45 ° C, vlhkost až 100 %), podobnou klasické sauně. V porovnání s klasickou saunou však není tak horká. Využívá příjemné účinky tepla, vlhké páry, vonných esencí a klidu. V parní lázni by měla být permanentně pára (mlha). K tomu je potřeba výkonný generátor páry, přesný kontrolní systém a parotěsná kabina, aby se předešlo unikání páry a poškození okolních místností. S konstrukcí kabiny vám rádi pomůžeme. 

Parní lázeň je jedním z nejstarších typů saun, svoje významné postavení má v kulturách indiánů, Turků ale i Japonců

Zajišťujeme výrobu, vyrábíme a dodáváme. Máme skladem příslušenství, technologie a náhradní díly, rovněž zajišťujeme záruční a pozáruční servis. Také pro tyto typy saun dodáváme, montujeme a servisujeme saunová kamna a parní vyvíječe Harvia, carbonové infra zářiče a dávkovací systémy pro vonné esence.

logo Poolmont

Kontaktujte nás

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Adresa provozovny

  U Cihelny 230/3, 748 01 Hlučín,
  areál Cihelny Hlučín - hala č.6

  email: poolmont@seznam.cz
  mobil: +420 608 931 020

  ! DŮLEŽITÉ INFORMACE !

   OTEVŘENO, BEZ OMEZENÍ

   

                   

   

   

   

  Kontaktní údaje

  schramm & partners s.r.o.

  vedení společnosti: Jiří Schramm,
  tel.: 777 077 461
  vedoucí obchodu: Brigita Kmecová,
  tel.: 608 931 020
  asistent obchodu: Renata Schrammová,
  tel.: 777 077 462

  hlavní technik: Josef Doležal, tel.: 732 598 138
  technik 2, tel.: 734 276 548

  IČ: 28579593, DIČ: CZ28579593

  Bankovní spojení - NOVÉ ČÍSLO ÚČTU: Raiffeisen Bank a.s., č.ú.: 1223919/5500            ČS a.s., č.ú.: 5531741329/0800

  datová schránka 4z5adnb