FINSKÁ SAUNA | SUCHÁ SAUNA – vydává tepelné záření

Tento typ sauny není zapotřebí nějak zvlášť představovat, jistě ho všichni znají. Někteří suchou saunu milují, jiní se zase bez ní obejdou. Každopádně k Vašemu domácímu wellness určitě patří a z lékařského hlediska jsou zdraví velmi prospěšné. Dodáváme a vyrábíme je „na míru“ přesně podle přání zaákazníka. Venkovní a vnitřní obkladový materiál si konfiguruje zákazník sám a to v různých kombinacích – od severského smrku, kanadskou borovici Hemlock až po exotické týkové dřevo. Vnitřní lavice nejčastěji vyrábíme z Abachi (Africká vrba). Srdce sauny, což jsou saunová kamna nejčastěji používáme značku Harvia, která se v průběhu času projevila, jako velmi spolehlivá a kvalitní.

Pravidelné saunování výrazně posiluje imunitní systém člověka. V sauně dochází k odplavování škodlivých látek z organismu, uvolnění dýchacích cest a celkové relaxaci. Saunování je také prospěšné pro srdce.

INFRASAUNA | INFRAKABINA – vydává infračervené záření

Použití je vhodné před rehabilitací, sportovní aktivitou a třeba i před pobytem v chladném prostředí. Lze infrasaunu využít i před kosmetickým ošetřením pleti. Rozdíl oproti klasické sauně je v tom, že dochází k prohřívání celého těla až do hloubky tkáně. Tím se prohřívají všechny části těla rychleji a dokonaleji, než v klasické sauně. Běžná doba saunování v infrasauně se doporučuje 20-40 minut při teplotě 50°-60°C. Právě tato teplota infrasauny má výhodu pro lidi, kteří ze zdravotních důvodů nemohou využít klasickou saunu. Jsou to astmatici a kardiaci. Po použití této infrasauny se NEOCHLAZUJEME studenou vodu, pouze sprchujeme teplou vodou od potu.
Další výhody infrasauny: zotavuje pokožku, odstraňuje toxické látky z organismu, omezuje stres a únavu, vylepšuje imunitní systém, podporuje krevní oběh, posiluje kardiovaskulární systém, ulevuje kloubům a celkové ztuhlosti organismu.
Infrasauna je zdraví prospěšná forma termoterapie. Též pobyt v infrasauně výrazně pomáhá spalovat kalorie a tím se redukuje tělesná váha. Při 30 – ti minutovém pobytu v infrasauně se spálí 600-700 kalorií.

Infrasaunu si lze pořídit i domů. Kabinu infrasauny je možné umístit kamkoliv do interéru. Má nízkou spotřebu elektrické energie. Je naprosto vhodným doplňkem vašeho domácího wellness centra. Pravidelným používáním infrasauny, budete mít dokonalý pocit tělesné, duševní i psychické pohody.

PARNÍ SAUNA – teplá pára

Parní sauny jsou skvělou volbou pro lidi, kteří špatně snášejí velké horko tradiční finské sauny. V parní sauně příjemně zregenerujete a naberete nové síly. Z léčebného hlediska se pára  osvědčuje hlavně při chronických rýmách a zánětech nosohltanu a hlasivek, dále u revmatických chorob a různých pohybových potíží.

Název parní sauny vychází z tureckého „Hamam“ neboli parní lázeň. Jedná se o teplou vlhkou (mlhovou) lázeň (cca 45 ° C, vlhkost až 100 %), podobnou klasické sauně. V porovnání s klasickou saunou však není tak horká. Využívá příjemné účinky tepla, vlhké páry, vonných esencí a klidu. V parní lázni by měla být permanentně pára (mlha). K tomu je potřeba výkonný generátor páry, přesný kontrolní systém a parotěsná kabina, aby se předešlo unikání páry a poškození okolních místností. S konstrukcí kabiny vám rádi pomůžeme.

Parní lázeň je jedním z nejstarších typů saun, svoje významné postavení má v kulturách indiánů, Turků ale i Japonců

Zajišťujeme výrobu, vyrábíme a dodáváme. Máme skladem příslušenství, technologie a náhradní díly, rovněž zajišťujeme záruční a pozáruční servis. Také pro tyto typy saun dodáváme, montujeme a servisujeme saunová kamna a parní vyvíječe Harvia, carbonové infra zářiče a dávkovací systémy pro vonné esence.

JAK TO U NÁS FUNGUJE?

 • domluvíme si osobní schůzku
 • na které společně probereme možnosti umístění zastřešení, zvolíme typ sauny a všechny důležité technické i estetické aspekty
 • na základě získaných informací Vám vypracujeme cenový návrh, jehož součástí je stavební připravenost celého projektu
 •  …a pořád zcela zdarma….
 • až tady teprve provádíme přesné zaměření sauny, závaznou objednávku formou smlouvy o dílo a projekt se začíná „zhmotňovat“…
logo Poolmont

Kontaktujte nás

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Adresa provozovny

  U Cihelny 230/3, 748 01 Hlučín,
  areál Cihelny Hlučín - hala č.6

  email: poolmont@poolmont.cz
  mobil: +420 608 931 020

  DŮLEŽITÁ SDĚLENÍ:

  VONÉ KAPACITYPRO REALIZACI BAZÉNU:

  • ZÁŘÍ - LISTOPAD  2024 - 2 termíny
  • JARO 2025 - od dubna, dle termínu

   

                  

   

   

   

  Kontaktní údaje

  schramm & partners s.r.o.

  IČ: 28579593, DIČ: CZ28579593

  email: poolmont@poolmont.cz

  Bankovní spojení - Raiffeisen Bank a.s., č.ú.: 1223919/5500   

  datová schránka 4z5adnb