Zastřešení
Bazénů

Polykarbonátové zastřešení

Nezakrytý bazén není potěšení, ale utrpení!

Letní měsíce jsou pryč, pobyt na zahradě či v jiném obytném exteriéru už není tak příjemný a koupání v bazénu se zdá být v podstatě nemožné. Přitom existuje varianta, jak si své soukromé léto prodloužit až na sedm měsíců v roce – stačí k tomu jen kvalitní zastřešení bazénu.

Koupací sezónu je tímto způsobem možné prodloužit až na sedm měsíců, teplota v bazénu se dá zvýšit cca o 10 stupňů. Zastřešení chrání bazén před vnějšími vlivy, na podzim před spadaným listím, množství prachu, pylu a mechanických nečistot, které do bazénu napadají, v chladnějších měsících se sníží náklady na ohřev vody a bazén se dá využívat během nepříznivého počasi a pokud je prostor okolo bazénu v době, kdy se u něj nenalézate zavřený, máte jistotu, že do něho nemůžou spadnout menší hrající si děti. Usnadňuje se tím údržba bazénu i jeho zazimování.

 Jsme obchodní a realizační partner společnosti

Výhody zastřešení bazénu

Každý ví, že bazén patří mezi ty nejluxusnější radovánky, ale mnozí z těch, kteří do svého bazénu investovali mnoho času i financí, se nedočkali vytouženého komfortu. Posuvné zastřešení bazénu všechny problémy a náročnou údržbou čistoty vody nevyřeší, ale nabízí možnost většího využití prostoru, jehož kouzlo stoupá přímo úměrně s klesající rtutí v teploměru.

Hliníková konstrukce zastřešení bazénu

Konstrukci z hliníkových profilů je možné instalovat nad bazén i dodatečně nebo jako napojení na zimní zahradu, čímž vznikne nový odpočinkový prostor. Při výběru posuvného zastřešení bazénu bychom měli spíše než ke tvaru přihlédnout na kvalitu a přitom nepřistupovat na nápadně levné nabídky neznačkových výrobců. Pro laika, který by si chtěl takové zastřešení objednat, je proto nevýhodnější, aby se obrátil na spolehlivou firmu, která už má konkrétní objednávky za sebou, případně se o jejich kvalitě mohl na vlastní oči přesvědčit nebo si popovídat s předešlými zákazníky.

Odpovědět na otázku, které že zastřešení je nejlepší či nejvhodnější, je v podstatě nemožné, neboť typů zastřešení je přibližně tolik, kolik je druhů bazénů a při výběru hraje roli v prvé řadě velikost zakrývané plochy, čímž se určuje i cena, a dál pak také konstrukční řešení, velikost, materiály atp. Nicméně, z určitého úhlu pohledu představuje nejzákladnější rozdělení zastřešení na zastřešení nízké a podchozí. Podchozí je takové, které umožňuje volný vzpřímený pohyb dospělé osobě, je to zastřešení vyšší se stropem cca kolem jednoho a půl metru nad hladinou a více. Nízké zastřešení umožňuje v prvé řadě plavání a člověk má nad hlavou přibližně půl až tři čtvrtě metru volného prostoru. Tyto údaje jsou ale jen hrubě orientační.

Lamelové zakrytí hladiny

Předností automatického zakrývání hladiny bazénu – bazénových rolet – je hlavně to, že zaručí bezpečnost Vašich dětí a zvířecích miláčků před pádem do otevřené hladiny při dodržení doporučeného technického vybavení bazénu. Zakrytí hladiny bazénu rovněž zabrání výrazným tepelným ztrátám a značným ztrátám vody samotné, která se z bazénu odpařuje. Zároveň se významně sníží spotřeba bazénové chemie u takto zakryté hladiny a v neposlední řadě se zabrání i spádu nečistot do venkovního, nebo interiérového bazénu. Zakrytí bazénu znamená méně práce s údržbou vody a více radosti z koupání.

Výhody přímého zakrývání hladiny bazénů lamelami :

 • automatické ovládání zvýší Vaše pohodlí
 • sníží spotřebu energie pro ohřev vody
 • u venkovních bazénů navíc pomáhá ohřívat vodu (v ideálních podmínkách může solární lamela ohřát vodu až o 5° C) a v noci brání tepelným ztrátám
 • sníží spotřebu elektrické energie odvlhčovačů
 • sníží náklady na úpravu bazénové vody
 • sníží ztráty vody, které vznikají odpařováním (pro nezakryté bazény se uvádí odpar vody cca 1,1 litru na m2 za den)
 • omezuje znečištění bazénu spadaným listím a jinými nečistotami
 • zkrátí čas potřebný k údržbě bazénu
 • prodlouží sezónu koupání u venkovních bazénů
 • při vhodné konstrukci bazénu zvýší bezpečnost Vašich dětí i domácích mazlíčků před pádem do vody
 • je zajímavým architektonickým prvkem a nepostradatelným pomocníkem
 • je jedinou návratnou investicí při stavbě vnitřního bazénu

 

Lamelové zakrytí bazénu lze u venkovních bazénů jednoduše kombinovat s polykarbonátovým zastřešením. Pokud pak mobilně zastřešený bazén vytápíte a využíváte i v chladnějších dnech, poznáte rozdíl v odparu vody z hladiny bazénu nejvíce.

Neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi poradíme nejvhodnější řešení pro Váš bazén tak, aby se koupání stalo radostí s minimem nutných starostí a nákladů.

logo Poolmont

Kontaktujte nás

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

  Adresa provozovny

  U Cihelny 230/3, 748 01 Hlučín,
  areál Cihelny Hlučín - hala č.6

  email: poolmont@seznam.cz
  mobil: +420 608 931 020

  ! DŮLEŽITÉ INFORMACE !

   OTEVŘENO, BEZ OMEZENÍ

   

                   

   

   

   

  Kontaktní údaje

  schramm & partners s.r.o.

  vedení společnosti: Jiří Schramm,
  tel.: 777 077 461
  vedoucí obchodu: Brigita Kmecová,
  tel.: 608 931 020
  asistent obchodu: Renata Schrammová,
  tel.: 777 077 462

  hlavní technik: Josef Doležal, tel.: 732 598 138
  technik 2, tel.: 734 276 548

  IČ: 28579593, DIČ: CZ28579593

  Bankovní spojení - NOVÉ ČÍSLO ÚČTU: Raiffeisen Bank a.s., č.ú.: 1223919/5500            ČS a.s., č.ú.: 5531741329/0800

  datová schránka 4z5adnb